Postuar te Përmbledhje, Shkencë kompjuterike

Bazat e projektimit dhe metodologjisë së hulumtimit

Bazat_e_hulumtimit.pdf është përzgjedhje e pikave kryesore nga libri “Essentials of research design and methodology” nga Geoffrey Marczyk, David DeMatteo dhe David Festinger. Përmbajtja:

  1. Hyrje dhe përmbledhje
  2. Planifikimi dhe projektimi i një studimi hulumtues
  3. Qasjet e përgjithshme për kontrollimin e artifakteve dhe shtrembërimeve
  4. Mbledhja e shënimeve, metodat e vlerësimit dhe strategjitë e matjes
  5. Tipet e përgjithshme të projektimeve dhe qasjeve të hulumtimit
  6. Vlefshmëria (validity)
  7. Përgatitja e shënimeve, analizat, dhe interpretimi
  8. Konsideratat etike në hulumtim
  9. Shpërndarja e rezultateve të hulumtimit dhe distilimi i principeve të projektimit dhe metodologjisë së hulumtimit

Shfletoje/shkarkoje: Bazat_e_hulumtimit.pdf

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s