Postuar te Përmbledhje, Zhvillim i softuerit

Dizajni i ndërveprimit – përtej ndërveprimit njeri-kompjuter

Dizajni i ndërveprimit – përtej ndërveprimit njeri-kompjuter është përmbledhje nga libri i Yvonne Rogers, Helen Sharp dhe Jenny Preece. Ofron qasje ndër-disciplinare, praktike dhe të orientuar kah procesi ndaj Ndërveprimit Njeri-Kompjuter, duke treguar jo vetëm çfarë principe duhet të aplikohen por në thelb si mund të aplikohen ato. Libri përqendrohet në atë se si të dizajnohen produkte ndërvepruese që e avancojnë dhe e zgjerojnë mënyrën se si komunikojnë, ndërveprojnë dhe punojnë njerëzit.

Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s