Postuar te Përmbledhje, Shkencë kompjuterike, Zhvillim i softuerit

Machine Learning praktik me Scikit-Learn dhe TensorFlow

Ky publikim (Machine Learning praktik…pdf) i përmban ushtrimet teorike nga libri “Hands-on machine learning with Scikit-Learn and TensorFlow”. Për ushtrimet praktike shihni Jupyter notebooks të disponueshme te
https://github.com/ageron/handson-ml

Bibliografia
Géron, Aurélien. Hands-on machine learning with Scikit-Learn and TensorFlow: concepts, tools, and techniques to build intelligent systems. ” O’Reilly Media, Inc.”, 2017.

Shkarkoje publikimin këtu.

Pjesa I: Bazat e Machine Learning

1. Peisazhi i Machine Learning

2. Projekt fillim-e-mbarim në Machine Learning

3. Klasifikimi

4. Trajnimi i modeleve lineare

5. Support Vector Machines (Makinat me Vektorë Mbështetës)

6. Pemët e vendimeve (Decision trees)

7. Ensemble Learning (Mësimi në Ansambël) dhe Random Forests (Pyjet e Rastësishme)

8. Zvogëlimi i dimensionalitetit

Pjesa II: Rrjetet Neurale dhe Deep Learning

9. Fillimi i mbarë me TensorFlow

10. Hyrje në Rrjetet Neurale Artificiale

11. Trajnimi i Rrjeteve të Thella Neurale

12. Shpërndarja e TensorFlow nëpër pajisje dhe servera

13. Rrjetet Neurale Konvolucionale

14. Rrjetet Neurale Rekurente

15. Autoenkoderët

16. Reinforcement Learning

Shkarkoje publikimin këtu.

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s