Postuar te Artikuj & Tutoriale, Video, Zhvillim i softuerit

1 kafe me Java

1 kafe me Java është kurs hyrës ku shpjegohen konceptet bazike përmes një shembulli simpatik praktik. Fillo këtu:

https://video.gjirafa.com/kurse-ne-gjuhe-programimi/kurse-java

Temat përfshijnë:

  • krijimi i algoritmit dhe kodimi i tij
  • hyrja dhe dalja interaktive
  • refaktorimi i kodit për lexueshmëri, ripërdorje dhe estetikë më të mirë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s