Postuar te Përmbledhje, Zhvillim i softuerit

Metoda të analizës dhe dizajnit të sistemeve

Metoda të analizës dhe dizajnit të sistemeve – Studentët e sotshëm duan ta praktikojnë aplikimin e koncepteve. Autorët e kanë balansuar mbulimin e koncepteve, veglave, teknikave dhe aplikimeve të tyre. Teksti i shërben lexuesit edhe si referencë profesionale për praktikat aktuale më të mira. Temat:

  • Konteksti i projekteve të zhvillimit të softuereve
  • Metodat e analizës së sistemeve
    • gjetja e fakteve, modelimi, analiza dhe modelimi OOP, fizibiliteti dhe propozimi
  • Metodat e dizajnit (projektimit) të sistemeve
    • dizajni, arkitektura, baza e shënimeve, prototipimi, ndërfaqja, dizajni OOP
  • Përtej analizës dhe dizajnit
    • konstruktimi dhe implementimi, operacionet dhe përkrahja
Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s