Postuar te Përmbledhje, Zhvillim i softuerit

Kryengul n’Paternat e Dizajnit

Kryengul n’Paternat e Dizajnit i përmban pikat kryesore nga “HeadFirst Design Patterns”, bashkë me kodin burimor shqip në Java, C#, VB.NET dhe C++. “Ti nuk je vetëm. Në çdo moment, diku në botë dikush kacafytet me problemet e njëjta të dizajnit të softuerit që i ke ti. Ti e di që nuk don me rishpikë rrotën (apo më keq, gomën e shfryer), prandaj i shikon Paternat e Dizajnit – leksionet e mësuara nga ata që janë ballafaqu me problemet e njëjta. Me Paternat e Dizajnit, e ke përparësinë e praktikave më të mira dhe të përvojës së të tjerëve, ashtu që ti të mundesh me kalu kohën tënde në…diçka tjetër. Diçka më sfiduese. Diçka më komplekse. Diçka më argëtuese…”

Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s