Postuar te Menaxhim, Përmbledhje, Zhvillim i softuerit

Kryengul në zhvillim të softuerit

Kryengul në zhvillim të softuerit i përmban pikat kryesore nga “HeadFirst Software Development” (Dan Pilone & Russ Miles) ku shpjegohet puna iterative në ekip. Libri është i dobishëm për të gjithë zhvilluesit softuerikë dhe sidomos për menaxherët e projekteve softuerike. Temat:

 • Zhvillimi i softuerit të shkëlqyeshëm
 • Mbledhja e kërkesave
 • Planifikimi i projektit
 • Tregimet e përdoruesve dhe detyrat
 • Dizajni mjaft i mirë
 • Kontrolli i versioneve
 • Ndërtimi i kodit tuaj
 • Testimi dhe integrimi i vazhdueshëm
 • Zhvillimi i drejtuar nga testet
 • Përfundimi i një iteracioni
 • Iteracioni tjetër
 • Bug-at
 • Bota reale

2 mendime mbi “Kryengul në zhvillim të softuerit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s