Postuar te Artikuj & Tutoriale, Tekste, Zhvillim i softuerit

Ushtrime në Java, Pjesa 1

Ushtrime në Java, Pjesa 1 i përmban ushtrimet nga kapitujt I-VI të librit “Principe të programimit në Java: Arkitekturat dhe Interfejsat” nga David Schmidt dhe disa artikuj për programim nga Ridvan Bunjaku. Temat janë:

  • Kompjuterët dhe programimi
  • Java-aplikacionet
  • Aritmetika dhe ndryshoret
  • Hyrja, dalja dhe gjendja
  • Metodat dhe klasat
  • Urdhërat kushtëzues
  • Arkitektura e softuerit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s