Postuar te Përmbledhje, Studime rastesh, Zhvillim i softuerit

UML për Analistin TI të Bizneseve

UML për Analistin TI të Bizneseve është përmbledhje e librit nga Howard Podeswa, udhëzues praktik për mbledhjen e kërkesave në mënyrë të orientuar kah objektet. Studimi i rastit (case study) fillon nga kërkesat e para, deri te definimi final i klasave dhe rasteve të testeve.

Ky është program i analizës dhe i modelimit të kërkesave hap pas hapi për analistët e bizneseve, menaxherët e produkteve, dhe menaxherët e programeve…

  • Fito përvojë praktike në nxjerrjen dhe analizimin e kërkesave duke i përdorur standardet (UML 2) dhe teknikat e Orientuara kah Objektet (OO)
  • Kuptoje se si t’i integrosh këto me teknikat tjera, jo-OO, gjatë rrjedhës së një projekti TI OO
  • Mëso se si ta përdorësh IBM Rational Rose për aktivitetet e analizës së bizneseve

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s