Postuar te Përmbledhje, Zhvillim i softuerit

Kërkesat e softuerit

Kërkesat e softuerit është përmbledhje e librit nga Karl Wiegers që na tregon se si t’i definojmë dhe të nxjerrim më shumë nga kërkesat e softuerit përmes dhjetëra “praktikave më të mira” dhe këshillave që e bëjnë këtë libër resurs të vlefshëm për menaxherët e projekteve softuerike, për zhvilluesit, dhe sidomos për analistët. Temat:

  • Kërkesat e softuerit – çka, pse, dhe kush
  • Zhvillimi i kërkesave të softuerit
  • Menaxhimi i kërkesave të softuerit
  • Implementimi i inxhinierimit të kërkesave
Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s